Vi finns till för Dig!

Här nedan hittar du kontaktuppgifter till TMF:s medarbetare.

David Johnsson

Vd

Telefon
08-762 72 67
Mobil
070-597 72 67
E-post
david.johnsson@tmf.se
Mikaela Björling

Mikaela Björling

Digital Content Producer

Telefon
08-762 72 07
Mobil
076-275 69 47
E-post
mikaela.bjorling@tmf.se

Gustaf Edgren

Projektledare branschutveckling - trähus

Telefon
08-762 72 76
E-post
gustaf.edgren@tmf.se

Anna Freij

Förhandlare/arbetsrättsjurist

Telefon
08-762 72 18
E-post
anna.freij@tmf.se

Cecilia Ask Engström

Chef branschutveckling

Telefon
08-762 72 06
Mobil
070-381 72 06
E-post
cecilia.ask.engstrom@tmf.se
Sandra Furtenbach, projektledare branschutveckling inredning på TMF.

Sandra Furtenbach

Projektledare branschutveckling - inredning

Telefon
08-762 72 48
E-post
sandra.furtenbach@tmf.se

Carina Gisler

Assistent arbetsgivarservice

Telefon
08-762 68 24
E-post
carina.gisler@tmf.se

Susanne Glas

Företagsrådgivare/regionansvarig Umeå Sjukskriven t om sept-2017 - vid frågor; kontakta eva.gluckman@tmf.se

Telefon
090- 71 82 81
E-post
susanne.glas@tmf.se

Eva Glückman

Förhandlingschef

Telefon
08-762 72 05
Mobil
0706-22 72 05
E-post
eva.gluckman@tmf.se

Martina Hallgren

Projektledare branschutveckling - dörrar, fönster, trappor samt trägolv

Telefon
08-762 72 02
E-post
martina.hallgren@tmf.se

Ingela Hult

Medlemsadministratör

Telefon
08-762 72 47
E-post
ingela.hult@arbio.se

Yvonne Identeg

Ansvarig för marknadsdata & statistik

Telefon
08-762 72 19
E-post
yvonne.identeg@tmf.se

Stefan Jernberg

Företagsrådgivare/regionansvarig Falun

Telefon
023-580 82
E-post
stefan.jernberg@tmf.se

Anna-Lena Johansson

Företagsrådgivare/regionansvarig Jönköping + Västra Götaland

Telefon
036-30 32 27
E-post
anna-lena.johansson@tmf.se

Bengt Johansson

Chefsjurist

Telefon
08-762 72 41
E-post
bengt.johansson@tmf.se

Rickard Lindberg

Rådgivare - arbetsmiljö och hälsa

Telefon
08-762 72 45
E-post
rickard.lindberg@tmf.se

Robin Ljungar

Miljö- och hållbarhetschef, ansvarig för Möbelfakta.

Telefon
08-762 72 43
E-post
robin.ljungar@tmf.se

Linda Löf

Projektledare branschutveckling - möbler

Telefon
08-762 72 62
E-post
linda.lof@tmf.se

Daniel Peterson

Förhandlare

Telefon
08-762 79 62
E-post
daniel.peterson@tmf.se

Anders Rosenkilde

Chef teknisk utveckling, adj. professor i konstruktionsteknik för industriellt träbyggande (Lunds universitet)

Telefon
08-762 72 28
E-post
anders.rosenkilde@tmf.se

Anne Rådestad

Kommunikationschef

Telefon
08-762 72 04
Mobil
070-562 72 04
E-post
anne.radestad@tmf.se

Henrik Smedmark

Utbildningsansvarig

Telefon
08-762 72 61
E-post
henrik.smedmark@tmf.se

Helène Backvik Svensson

Vd-assistent

Telefon
08-762 72 39
E-post
helene.bs@tmf.se

Inger Thunvik

Assistent branschutveckling

Telefon
08-762 62 64
E-post
inger.thunvik@tmf.se

Cecilia Uhler

Redaktör

Telefon
08-762 72 65
Mobil
0730-91 82 37
E-post
cecilia.uhler@tmf.se

Christina Villa

Förhandlare

Telefon
08-762 68 28
E-post
christina.villa@tmf.se

Ambjörn Wahlberg

Företagsrådgivare/regionsansvarig Malmö; jur.kand.

Telefon
040-35 25 60
E-post
ambjorn.wahlberg@tmf.se

Thomas Wall

Företagsrådgivare/regionansvarig Växjö

Telefon
0470-74 84 22
E-post
thomas.wall@tmf.se