Möbelindustrin - styrgrupp

Möbelsektionen leds av en styrgrupp, som inom sig representerar segmenten hemmöbler, möbler för offentlig miljö, kontorsmöbler samt designmöbler.

Styrgruppen har fyra sammanträden per år men representanterna är även aktiva i en mängd olika kommittéer och grupper där svensk Möbelindustris  intressen bevakas och främjas. Styrgruppen fastslår målen för TMF:s möbelsektion.

Styrgruppens ledamöter 2015-2016:
 

Johan Lindau (ordförande fr om mars-2015)
Vd, Blå Station AB
Telefon: 044-24 90 70
Mobil: 0709-24 90 70
E-post: johan@blastation.se

Fredrik Ehrnström
Exportchef, Lammhults Möbel AB
Telefon: 0472-26 95 24
E-post: fredrik.ehnstrom@lammhults.se

Mathias Hammar
Försäljningschef, SA Möbler
Telefon: 0504-198 13
Mobil: 070-657 17 71
E-post: mathias.hammar@samobler.se

Marcus Huber
Vd, Fogia
Mobil: 0765-25 11 15
E-post: marcus.huber@fogia.se

Anna-Lena Knutsson
Vd, albin i Hyssna
Telefon: 0320-20 99 80
Mobil: 070-563 80 38
E-post: anna-lena.knutsson@albinihyssna.se

Maria Lehmann
Försäljnings- och marknadschef, Skandiform
Telefon: 044-855 54
Mobil: 0706-696505
E-post: maria.lehmann@skandiform.se

Marie Lindqvist-Pahlstad
Vd, Zilenzio
Telefon: 019-670 17 56
E-post: marie.lindqvist@zilenzio.se

Kurt Tingdal
Vd, Offecct
Telefon: 0504-415 00
E-post: kurt.tingdal@offecct.se

Andreas Wadskog
Vd, AB Karl Andersson & Söner
Telefon: 036-13 25 32
E-post: andreas.wadskog@karl-andersson.se

FOTNOT: Valberedningen består av Dag Klockby (Gärsnäs) och Sara Wadskog (Karl Andersson & Söner).


Sök


TMF - Trä- och Möbelföretagen

Besöksadress: Storgatan 19
Postadress: Box 55525, 102 04 Stockholm
Telefon: 08-762 72 50
Fax: 08-762 72 24
E-post:
info@tmf.se