Kontakta oss

Här är vi som jobbar med branschutvecklingsfrågor på TMF. Kontakta oss gärna.

Cecilia Ask Engström

Chef branschutveckling

Telefon
08-762 72 06
Mobil
070-381 72 06
E-post
cecilia.ask.engstrom@tmf.se

Gustaf Edgren

Projektledare branschutveckling - trähus

Telefon
08-762 72 76
E-post
gustaf.edgren@tmf.se

Martina Hallgren

Projektledare branschutveckling - dörrar, fönster, trappor samt trägolv

Telefon
08-762 72 02
E-post
martina.hallgren@tmf.se

Yvonne Identeg

Ansvarig för marknadsdata & statistik

Telefon
08-762 72 19
E-post
yvonne.identeg@tmf.se

Robin Ljungar

Miljö- och hållbarhetschef, ansvarig för Möbelfakta.

Telefon
08-762 72 43
E-post
robin.ljungar@tmf.se

Linda Löf

Projektledare branschutveckling - möbler

Telefon
08-762 72 62
E-post
linda.lof@tmf.se

Anders Rosenkilde

Chef teknisk utveckling, adj. professor i konstruktionsteknik för industriellt träbyggande (Lunds universitet)

Telefon
08-762 72 28
E-post
anders.rosenkilde@tmf.se

Inger Thunvik

Assistent branschutveckling

Telefon
08-762 62 64
E-post
inger.thunvik@tmf.se